W ramach współpracy partnerskiej między Stowarzyszeniem Orfeusz a Stowarzyszeniem Chrześcijańska Misja Szpitalna ,  Porozumienie określa zasady funkcjonowania współpracy  między  Stronami przy realizacji Zadania.


 Stowarzyszenie Samodzielnej Inicjatywy Młodzieży 

Nasz nowy wspaniały partner do dalszej współpracy :) Jest to Stowarzyszenie Samodzielnej Inicjatywy Młodzieży z Oleśnicy wspierająca młodych ludzi i ich inicjatywy :) Wczoraj stanęliśmy razem ramię w Oleśnickim Zamku by wspierać piękną inicjatywę dla dzieci :) Dziękujemy Panie Michale :) Dziękujemy Panie Prezesie :) Życzymy Wam dalszej owocnej pracy na rzecz dzieci i młodzieży :)                            


Fundacją Ochotniczej Grupy Ratowniczej ,, MUSSO 4X4 ''

Po rozmowie telefonicznej z Panem Prezesem Tomaszem Zielińskim, nawiązujemy chęć współpracy ze wspaniałą Fundacją Ochotniczej Grupy Ratowniczej ,, MUSSO 4X4 '' Ich misją jest propagowanie nauki udzielania pierwszej pomocy poprzez eventy, które współtworzą z przyjaciółmi... od Nas dla Was ....
Tak pomiędzy pracą zawodową , szkołą, uczelnią. fundacją....łączy ich wspaniała przyjaźń, super grupa, radość, spotkania, zajęcia. Czasami trzeba dać na luz i tak właśnie wspólnie się bawią przy ogniskach i na wędrówkach. Dziękujemy wam bardzo serdecznie

"PATROL-X GROUP"

Nasz kolejny partner do dalszej współpracy z Irlandii "PATROL-X GROUP" TOMASZ KUCZYŃSKI Prezes Fundacji "Team-X Bojowa Grupa Ratunkowa "PATROL-X ADVENTURE & TRAINING IRELAND" : Podróżnik, alpinista, nurek. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny i Ratownictwa oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Górskiej (International Society for Mountain Medicine) Od 20 lat pasjonuję się survivalem, lubi wiedzieć jak poradzić sobie w trudnych i nieoczekiwanych sytuacjach. Ponad 10 lat spędził na salach... trenując sztuki walki. Jako członek LOK zdobył Srebrna Odznakę Strzelecką. Przez okres 2 lat pomagał przy organizacji kursów pierwszej pomocy w PCK. Po odbyciu służby wojskowej w 2006 roku wyjechał do Irlandii gdzie miesza do dziś. Podczas swoich wypraw do dżungli uczył się sztuki przetrwania od najlepszych. Wspinał się w Polsce, Szwajcarii, Irlandii, Francji. Zdobył 7 Alpejskich 4- tysiączników . Nurkował m.in. w morzu Karaibskim, Irlandzkim, Balijskim, Oceanie Atlantyckim oraz Indyjskim. Jego pasją są podróże (Azja, Ameryka PD) podczas, których doskonali swoje umiejętności. Ukończył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu: wspinaczki, alpinizmu, nurkowania, ratownictwa, ratownictwa taktycznego, survivalu, taktyki, ochrony, strzelectwa... Odznaczony medalem przez dowódcę Jednostki Wojskowej Formoza za udział w akcji charytatywnej "MILA DLA SEBASTIANA". (Wejście na Mont Blanc oraz samotny rekonesans w alpach Szwajcarskich Pollux, Breithorn). Dziękujemy Tomku


Dietetyka dla smyka 

Kolejny nasz wspaniały partner do dalszej współpracy. Dietetyka dla smyka jest to projekt z pasją, prowadzony przez dietetyka klinicznego Panią Aleksandrę Gąbka , którego głównym celem jest zdrowie społeczeństwa. Budowanie zdrowych nawyków żywieniowych to podstawa. Edukacja dzieci to inwestycja w pokolenia zdrowych dorosłych ! W programie :) Edukacja Żywieniowa. Konsultacje. Dietoterapia. Warsztaty. Dziękujemy :)


Edukacjakrytyczna

Nawiązaliśmy chęć do dalszej współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej. Są organizacją powstałą w styczniu 2012, do której należą zarówno studenci, absolwenci uczelni jak i pracownicy naukowi i artyści. Wspólnie BADAJĄ - DZIAŁAJĄ -ZMIENIAJĄ kawałek po kawałku podłogi świata. Pomysł i idee zaczerpnęli z międzynarodowego ruchu i konferencji Discourse Power Resistance, w której uczestniczą od 2002 roku . Ich pierwszą inicjatywą był projekt Mama Na. Są krytyczni, ale nie cyniczni.
Ich Misją jest :
Wiera, że edukacja i kultura mogą zmienić świat. Przyjmując role intelektualistów bierą siebie odpowiedzialność: pewne rzeczy trzeba pokazać i powiedzieć, żeby uniknąć manipulacji i obalić przytłaczającą bezmyślność. Publikują, prowadzą badania, bierą udział w debatach, wierzyą w inicjatywy oddolne, angażują się w projekty skierowane do grup zagrożonych wykluczeniem: dzieci z małych miejscowości, cudzoziemców, studiujących rodziców.
Życzymy Wam dalszych wspaniałych sukcesów w pracy z dziećmi :)


Fundacja ,,Świętego Łazarza ''

W dniu 13.08.2018r. po rozmowie z Panem Wojciechem Karwowskim pozyskaliśmy nowego wspaniałego partnera do dalszej współpracy :) Jest to Fundacja ,,Świętego Łazarza '' Ich Misja : W poszukiwaniu doskonałości ... Poprzez dla wartości takich jak zdrowie i uroda,starając się wydobyć piękno będące cechą każdej istoty. Używając wiedzy najwyższego poziomu w zgodzie z etyką, stale poszukując lepszych rozwiązań. Dla innych, dla siebie, dla wszystkich.
Jesteście wyjątkowymi ludźmi, którzy w sposób dojrzały postrzegają życie. W pełni rozumiecie sens i potrzebę Waszej misji społecznej, jaką jest niesienie radości drugiemu człowiekowi. Poświęcając swój wolny czas, dajecie potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar, jaki można ofiarować drugiej osobie. Współczesny świat otacza wszechobecna komercja, wy natomiast potraficie bezinteresownie i z dużym zaangażowaniem pomagać innym. Wasza empatia, wrażliwość i dobroć budzą największy szacunek.
Jesteście wzorem do naśladowania nie tylko dla Waszych bliskich , ale dla całej społeczności. To dzięki waszej ofiarności, osobom korzystającym z pomocy żyje się łatwiej i lepiej. Dziękujemy Panie Prezesie :) Życzymy Wam dalszej owocnej pracy na rzecz Waszej Misjii Waszego posłania.


Fundacja "Nowa Nadzieja"

Dzięki uprzejmości i dzisiejszej (23,08,2018r) rozmowie z Panem Prezesem Piotrem Tomankiewiczem nasze Stowarzyszenie pozyskało nowego partnera do dalszej współpracy. Jest to Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Nowa Nadzieja" powstała w 2008 r. w Kaliszu jako efekt wysiłków grupy rodziców chorych dzieci. Od września 2009 r. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” powstała jako efekt wysiłku grupy rodziców chorych dzieci, a jej głównym celem jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym, w szczególności z autyzmem. Na co dzień Fundacja „Nowa Nadzieja” opiekuje się ponad 400 dziećmi w większości z diagnozą spektrum autyzmu. Ich ośrodki działają w Kaliszu oraz Poznaniu. Autyzm jest biologicznie uwarunkowanym zaburzeniem rozwoju, które powoduje dotkliwe trudności w postrzeganiu świata, porozumiewaniu się oraz kontaktach społecznych. Wszystkie sukcesy podopiecznych Fundacji „Nowa Nadzieja” są efektem hojności ich darczyńców, dzięki którym dzieci są leczone i rehabilitowane na światowym poziomie. Fundacja organizuje ich leczenie, finansuje rehabilitację i edukację, organizuje bezpłatne szkolenia oraz promuje ideę kompleksowego podejścia do autyzmu. W Fundacji „Nowa Nadzieja” funkcjonuje nowatorski w skali Polski ośrodek kompleksowej diagnozy i terapii autyzmu. Fundacja na stałe współpracuje z ośrodkiem terapii autyzmu w Portland a amerykańscy specjaliści regularnie dwa razy w roku odwiedzają Polskę.
Jesteście Piotrze wyjątkowymi ludźmi, którzy w sposób dojrzały postrzegają życie. W pełni rozumiecie sens i potrzebę Waszej misji społecznej, jaką jest niesienie radości drugiemu człowiekowi. Poświęcając swój wolny czas, dajecie potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar, jaki można ofiarować drugiej osobie. Współczesny świat otacza wszechobecna komercja, wy natomiast potraficie bezinteresownie i z dużym zaangażowaniem pomagać innym. Wasza empatia, wrażliwość i dobroć budzą największy szacunek. Jesteście wzorem do naśladowania nie tylko dla Waszych bliskich , ale dla całej społeczności. To dzięki waszej ofiarności, osobom korzystającym z pomocy żyje się łatwiej i lepiej. Gratulujemy wszystkim ludziom dobrej woli z Fundacji jak i darczyńcom.