2 Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych

W dniu 06.06.2018r uczestniczyliśmy w 2 Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych. Wrocławski Kongres Organizacji Pozarządowych to coroczna możliwość wymiany doświadczeń i oczekiwań osób z różnych środowisk. Spotykali się przedstawiciele sektora trzeciego i administracji. Żeby się poznać, zrozumieć i lepiej pracować na rzecz wrocławian – takie cele postawili sobie organizatorzy i uczestnicy II Wrocławskiego Kongresu Organizacji Pozarządowych. W hali byłej zajezdni MPK przy ul. Legnickiej zgromadziło się blisko 500 osób i ponad 160 organizacji. To jedyne tak duże forum NGO w Polsce. Kongres organizowany był przez: Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych, Fundację Umbrella, Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Stowarzyszenie Tratwa, Fundacja Eudajmonia. Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.


Warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Szpitalna w Oleśnicy dla rodzin i opiekunów osób chorych.  

W dniu 28.07.2018r Pani Vice- Prezes Emila Bogdanowicz reprezentowała nasze Stowarzyszenie w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Szpitalna w Oleśnicy dla rodzin i opiekunów osób chorych podczas których zostały  omówione następujące tematy;
1. Profilaktyka Przeciwodleżynowa: (pokaz multimedialny, prelekcja)
2. Transfer chorego: (przemieszczenie pacjenta z łóżka na wózek, techniki podnoszenia i przewracania osoby chorej w łóżku, itp;)
3. Wsparcie terapeutyczne dla rodzin osób chorych i niepełnosprawnych (sesja wykładowa - Wypalenie emocjonalne - czyli jak zachować higienę psychiczną w opiece nad osobą chorą i niesamodzielną w domu).
4. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna
(zakrztuszenia, zadławienia, nagła pomoc u osób chorych)
Dziękujemy Stowarzyszeniu Chrześcijańska Misja Szpitalna za wspaniałą organizację warsztatów :) jak i współorganizatorom Firmie Centrum Medyczne - http://rehabilitacja.olesnica.pl/
p. Michał Kowalczyk z Centrum Zabaw Aktywna Rozrywka
Firmie Klaromed - http://klaromed.pl/
p. Lidii Jędrasiak z Powiatowego Zespołu Szpitala w Oleśnicy,
p. Dyrektor Danuta Sowiar z Przedszkola nr 27 "Skrzaty" we Wrocławiu.
Stowarzyszeniu Forum Rozwoju oraz Dyrekcji Powiatowego Zespołu Szpitala w Oleśnicy.
:)